,
Message sent from:

Who's Who

                                                            Senior Leadership Team                                                           

Mrs Charlotte Groom Headteacher & Safeguarding Lead
Miss Kay Ottley Assistant Headteacher & Senior Safeguarding Lead
Mrs Sarah Grayson-Healey SENCO & Safeguarding Lead
Mrs Terin Reshat Leader of Early Years & Safeguarding Lead
Mrs Lara Kenneavey & Miss Hayley Gilgeours Leaders of Lower Phase (Year 1 - Year 3)
Mrs Sonali Siriwardena Leader of Upper Phase (Year 4 - Year 6)

Administration Team

Mrs Lynn Myhre Business Manager / Clerk to Governors
Mrs Eileen Campbell Finance Officer
Mrs Alison Willcocks Senior Administrator
Mrs Rehana Ellahi Administrator
Mr David Henderson Site Manager
Mr Mark Brockway Assistant Site Manager

Teaching Staff and Support Staff

Pre-School

Mrs Denise McEvoy - Pre-School Manager & Safeguarding Lead
Ms Julie Osbourn (TA) Mrs Claire Morriss (TA)

Nursery

Mrs Terin Reshat  - EY Leader & Class Teacher

Mrs Estle Schalwyk - Class Teacher

Mrs Maya Nehar - Class Teacher & RE Lead
Miss Symone Whitley (NNEB), Ms Julia McDonnell (TA)  & Miss Donna Peduzzi (NNEB)

Reception   

                                 Mrs Becky Holloway -                                                      Class Teacher & School Council Leader          Mrs Asifa Shukla - Class Teacher & Art/DT Lead           Mrs Charlotte Buter - Class Teacher 
Mrs Teresa Pryce (TA) Ms Belle Scott (TA)

Year 1

Ms Deborah Jiminez - Class Teacher & Music Lead Miss Francesca Fragale - Class Teacher
Miss Sherry Domican (TA) Mrs Lindita Krasniqi (TA)

Year 2

Miss Emma Kendell - Class Teacher & Geography Lead     Miss Hayley Gilgeours - Class Teacher & Maths Lead           Mrs Lara Kenneavey - Class Teacher
Mrs Linda Smith (TA) Mrs Primm (TA)

Year 3

Miss Amy McGhee - Class Teacher & PSHE Lead Mr Mark Needham - Class Teacher & Science Lead
Mr Kieran Fitzpatrick (TA) Mrs Julie Ayres (TA)

Year 4

Mrs Anoma Sugunasingha - Class Teacher & Maths Lead Mrs Dorothy Puri - Class Teacher & History Lead
Mrs Rezina Choudhury (TA) Mrs Julie Kirby (TA)

Year 5

Miss Louise Taylor - Class Teacher & English Lead Miss Anna Haslam - Class Teacher & P4C Lead
Ms Wendy Liggitt (TA) Mrs Debbie Ward (TA)

Year 6

Mrs Sonali Siriwardena - Class Teacher Mr Andrew Horne - Class teacher & PE Lead
Mrs Michelle Goulbourne (TA) Mrs Deborah Deacons (TA)

Intervention  & Learning Support Staff

Mrs Lorayne Bell - Reading Recovery Teacher Mrs Delie Smith - ELSA / Nurture Support
Mrs Fanel Belkebir - Language Teacher Mrs Susan Brockway (LSA)
Miss Kyra Gates (LSA) Ms Sarah Black (LSA)
Mrs Lesely Wright (LSA)  

 

X
Hit enter to search